Фразеологічний словник української мови
ЩИТ

з щито́м, книжн., уроч. Переможцем. Старий дуже пишався тим, що його син закінчує університет, і в розмові з ним вживав книжні слова, як належить, на його думку, говорити з ученими людьми. — Ну як? З щитом чи на щиті? — З щитом, тату! Хіба ти сумнівався? — вигукнув син, стріпуючи чуприною (Я. Сікорський).

на щиті́ зі сл. бу́ти, опини́тися і под.; книжн. Переможений або загиблий. — Хтось з пішців градської варти пробував спинити лавину .. і опинився на щиті (Р. Федорів).

підніма́ти (підійма́ти, підно́сити і т. ін.) / підня́ти (піднести́, підійня́ти і т. ін.) на щит (сла́ви) кого, що. 1. Звеличувати, вихваляти кого-, що-небудь. Ми повинні піднімати на щит всенародної слави людину праці (З газети); Ливарний цех і весь наш завод чекають від вас чогось…Щоб можна було підняти на щит… (І. Муратов); Важко стало працювати в газеті! І все ж він напише, обґрунтує свій задум — піднести на щит Цідибрагу (голову колгоспу) (П. Автомонов). 2. що. Наголошувати на чому-небудь, звертати увагу на що-небудь. Підносячи на щит слабші сторони Достоєвського, москвофіли замовчували викривальну силу його художніх творів (З газети).
Ви можете поставити посилання на це слово:

матиме такий вигляд: ЩИТ


матиме такий вигляд: Що таке ЩИТ