Фразеологічний словник української мови
СЛУЖИТИ

бу́ти на побіге́ньках. 1. у кого і без додатка. Перебувати у залежному становищі, виконуючи чиї-небудь незначні, дрібні доручення, роблячи послуги комусь. Не годиться старій людині бути на побігеньках у молодих (З. Тулуб). служи́ти на побіге́ньках. Тут доведеться довгих шість років працювати фельдшером в околодку, служити на побігеньках у лікаря, виконувати всі його примхи (С. Скляренко). 2. Виконувати нескладну роботу. (Кирило:) Спершу крамницю мив (Храпко) та на побігеньках був, а далі грамоти вивчивсь, у прикажчики посунувсь (Панас Мирний).

по́ки (до́ки) но́сять (слу́жать) но́ги кого і без додатка. До того часу, поки є сила рухатися, працювати і т. ін. Щороку приїздять (сини) і вмовляють, щоб їхала з котримсь. Мати послухає-послухає, зітхне й скаже: — Спасибі, синочки, що запрошуєте, але не можу поїхати. Поки носять ноги, буду вас тут приймати (З газети); На селі почався переполох. Знаючи це, Онохрій Литка поклявся не кинути Багви, доки його носитимуть ноги (Г. Епік); Гей, чого ти засмутився, Став серед дороги? Тягни, друже, поки тягнеш, поки служать ноги! (П. Грабовський).

слу́жбу служи́ти. 1. Робити що-небудь корисне, потрібне, необхідне. — Скажи низовикам, що я, як і давніше було, шаную їх і милостю (милістю) своєю жалувати завжди стану, аби вони тільки краєві нашому рідному службу служили по справедливості, стояли за віру та волю (Н. Рибак). 2. Мати певне значення, виконувати свою роль, своє призначення. Там, де потребується піднесений, урочистий тон, .. архаїзми можуть вірно служити свою службу (М. Рильський).
Ви можете поставити посилання на це слово:

матиме такий вигляд: СЛУЖИТИ


матиме такий вигляд: Що таке СЛУЖИТИ