Фразеологічний словник української мови
НУЛЬ

абсолю́тний нуль. Нікчемна і непотрібна людина. Пояснив (Лаврін Тесля): — Я — ніщо. Розумієте, абсолютний нуль. Навіть не перекотиполе (Л. Дмитерко).

до нуля́, зі сл. зве́стися. Зовсім, абсолютно, цілком. Інтерес до сенсацій звівся до нуля (З газети).

з нуля́. З нічого, без попередньої основи; від самого початку. Подружнє життя починали з нуля, якщо не рахувати .. кількох золотих монет (П. Гуріненко); — Невже знову доведеться починати з нуля? Невже не піднімуться, захиріють рослини і праця (М. Олійник); — Потроху працюю. А робота цікава. Все з нуля, місто молоде. А з нуля — завжди цікаво (Ю. Мушкетик); Доведеться все починати з нуля, оскільки промисловості, що випускала парові котли, більше не існує (З журналу).

нуль без па́лички. Нічого не вартий, не має ніякої ваги, ніякого значення; ніщо. — Преображенський мені зараз нуль без палички, є значно серйозніші герої дня (Іван Ле); А проти гурту навіть Кваша — нуль без палички (П. Рєзников); Без документа й людина не людина. Нуль без палички — ось вона хто! (А. Дімаров); — Нашій домовленості ціна — нуль без палички! (Д. Ткач). як нуль без па́лички. — Батожчук усе переживе. Наказ той для нього, як нуль без палички (Ю. Збанацький).
Ви можете поставити посилання на це слово:

матиме такий вигляд: НУЛЬ


матиме такий вигляд: Що таке НУЛЬ