Фразеологічний словник української мови
МІЛИНА

зру́шитися з мілини́. Вийти зі скрутного становища. В душі Сергія радість. О, тепер їхній колгосп зрушиться з мілини! (Ю. Мушкетик).

сади́ти (садови́ти) / посади́ти на мілину́ кого, що. Призводити до складних обставин, труднощів, спричинювати невдачі. В тебе глобальні ідеї, обширні плани, а щоденна логіка життя садить тебе на мілину (З газети); — Незручно йому (командиру корабля) такого досвідченого боцмана на мілину перед командою садовити (Д. Ткач); Йому (Тихонюку) відразу здалось, що цей випадок посадить на мілину всю добру славу Кленівської школи (Ю. Збанацький).

сі́сти на мілину́ (на мілизну́, на міль і т. ін.). Потрапити в скрутне, безвихідне або незручне становище. (Костя Квач:) Думав на Курильські брати курс — і на тобі! Сів на мілину! (Ю. Мокрієв); (Любов:) Це так якось вийшло, ми сіли на мілизну (Леся Українка); Треба ж переустаткувати механізми, інакше токарі в наступному зовсім сядуть на міль (П. Автомонов).

сі́сти, як (мов, ні́би і т. ін.) рак на мілині́ (на мілко́му). Потрапити в скрутне, безвихідне або незручне становище. Це так якось вийшло, що він сів, як рак на мілині (З газети); — А ніяк не йметься віри, що сіли, мов рак на мілкому (Є. Гуцало).

як (мов, на́че і т. ін.) рак на мілко́му (на мілі́, на мілині́), зі сл. лиши́тися, зоста́тися і т. ін. Без засобів існування, без підтримки, без грошей. У тюрмі просидів він недовго, але вийшов з неї, лишившися буквально, як рак на мілкому, без будь-яких перспектив у майбутньому (З журналу); І зостались ми, 22 чоловіки, як рак на мілі (М. Кропивницький); Лишившись наче рак на мілині, він відправився в те село , де його батько був кілька років управителем (Минуле укр. театру).
Ви можете поставити посилання на це слово:

матиме такий вигляд: МІЛИНА


матиме такий вигляд: Що таке МІЛИНА