Фразеологічний словник української мови
МИЛЬНИЙ

ло́патися / ло́пнути, як (мов, ні́би і т. ін.) ми́льна бу́лька (бу́льбашка, ба́нька і т. ін.), жарт. Зазнавати невдачі, краху, руйнування і т. ін. Міф про те місто .. лопається, як мильна булька (З газети); Винаходжуючи різні заходи та ремесла, він, правда, часто терпів аварії, і будова валилася .. або лопалась, мов мильні бульбашки, бо споруди ці швець фундаментував на піску (В. Бабляк); А сьогодні ці уявлення лопнули, як мильна банька, ще раз зіткнувшись з дійсністю (Р. Іваничук). трі́снути, як бу́лька з ми́ла. А Пилип йому й каже: — .. і вся твоя кар’єра трісне, як булька з мила (В. Кучер); // Раптом зникнути, пропасти. ло́пнути, як бу́лька на воді́. Сіверянщині не тільки печеніги-хозари погрожують походом ратним. І стриманість лопнула, як булька на воді (Д. Міщенко).

ми́льна бу́льбашка (бу́лька). Щось ненадійне, несправжнє і т. ін. — А що ж діяти? — розпалився Калиновський.— Невже всі наші постанови — фікція, мильна бульбашка? (З. Тулуб); — Виходить, по-баглаєвому, що ти випадково сидиш на культурі, що всі зусилля твої — мильні бульбашки (О. Гончар).

як (мов, ні́би і т. ін.) ми́льна ба́нька, зі сл. зни́кнути, пропа́сти і под. Швидко, безслідно. По довгій годині прокинулися (втікачі) від голосних вигуків: — Тут вони! Тут! Страшне то було пробудження! Мрія про волю зникла, як мильна банька (В. Гжицький); Потім розлетілося все, щезло, мов мильна банька (А. Крушельницький).
Ви можете поставити посилання на це слово:

матиме такий вигляд: МИЛЬНИЙ


матиме такий вигляд: Що таке МИЛЬНИЙ