Фразеологічний словник української мови
КРАПКА

до оста́нньої кра́пки. Абсолютно, зовсім. — Цей тиждень я багато їздила по околицях Мілана .. з одним італійцем, красивим і дурним до останньої крапки (Ю. Яновський).

на цьо́му кра́пка. Все, кінець. В той липневий ранок 1945 року, коли всі радіостанції світу все ще вели мову про капітуляцію Німеччини, старший лейтенант Максим Нерчин спокійно виключив приймача. Досить! На цьому крапка (Н. Рибак).

поста́вити / ста́вити кра́пку (всі крапки́) над “і”. 1. З’ясовувати все остаточно, до кінця. Поговорити було про що. І то негайно, зараз, щоб поставити всі крапки над “і” (В. Кучер). 2. Завершувати, закінчувати що-небудь; остаточно вирішувати щось. Поставити крапку над “і” — то неабияке мистецтво у житті (Н. Рибак). розста́вити крапки́ і зна́ки о́клику. Данило розповідав про агрегат, а Василь Васильович думав своє. Несподівано для себе скрізь швидко і точно розставив крапки і знаки оклику (Ю. Мушкетик).

ста́вити / поста́вити кра́пку. 1. на чому, в чому і без додатка. Закінчувати, рішуче припиняти що-небудь. Необхідні об’єктивні наукові дослідження документів. Тут ще крапку ставити рано (З журналу); З Марсом, справді, пов’язано чимало загадок. .. Все це свідчить, що в дослідженнях планети рано ставити крапку (З журналу); Гулька перехопив його погляд, збагнув, що перегнув палку, посміхнувся: .. — Давай на цьому поставимо крапку (М. Ю. Тарновський). 2. на кому. Розчаруватися, зневіритися в комусь. Колектив групи давно на цьому студентові поставив крапку (З газети).
Ви можете поставити посилання на це слово:

матиме такий вигляд: КРАПКА


матиме такий вигляд: Що таке КРАПКА