«Як ми говоримо» Антоненка-Давидовича
ЩОДЕННО , ЩОДНЯ , ЩОДЕНЬ , ЩОДНИНИ
Щоденно, щодня, щодень, щоднини
       Слова щоденно, щодня, щодень, щоднини ми бачимо в нашій класиці й сучасній українській літературі: «Я єсть той, який щоденно на будові, на посту» (П. Тичина); «Ходив я в садочок щодня виглядати» (Л Глібов); «Споконвіку Прометея там орел карає, що день божий добрі ребра й серце розбиває» (Т. Шевченко); «Для величних будов Батьківщини, для майбутнього щастя — щоднини лийся, лийся, гаряча сталь!» (Я. Шпорта).
       Усі ці чотири слова мають однаковісіньке значення, хіба тільки з тою різницею, що слова щодня, щодень ми часто чуємо в народному мовленні, але далеко рідше можна натрапити на щоднини й не трапляється чувати з народних уст прислівника щоденно, дарма що прикметник щоденний — дуже поширений: «Оце такий мій щоденний наїдок».
       Чи не забагато в нас однакових прислівників, дуже схожих між собою, що означають достоту одне поняття? Таке явище навряд чи збагачує мову, вносить плутанину, коли постає питання, як краще сказати — щодня чи щоденно. Мабуть, слід додержуватися слів, що живуть у народі, залишивши слова типу щоденно для тих випадків поетичної творчості, коли ритм вірша потребує саме цього слова, як це бачимо в наведеній цитаті з творів П. Тичини.
Ви можете поставити посилання на це слово:

матиме такий вигляд: ЩОДЕННО , ЩОДНЯ , ЩОДЕНЬ , ЩОДНИНИ


матиме такий вигляд: Що таке ЩОДЕННО , ЩОДНЯ , ЩОДЕНЬ , ЩОДНИНИ