«Як ми говоримо» Антоненка-Давидовича
ВІДРІЗНЯТИ , РОЗРІЗНЯТИ , РОЗРІЗНИТИ , ВІДРІЗНИТИ
Відрізняти й розрізняти
       Ці слова часто плутають і ставлять їх одне замість другого: «Через короткозорість він не може відрізнити літери Н від П»; «Ніч була така темна, що не можна було розрізнити неба від землі».
       Значення дієслів відрізняти й розрізняти — дуже близькі, але між ними є певна різниця: відрізняють ті речі й поняття, що дуже далекі одне від одного: «Мова відрізняє людей від інших звірів» (Б. Грінченко); «Тим часом хмара насунулась і так стемніло, що води від землі не відрізниш» (О. Донченко); крім того, дієслово відрізняти означає «відокремлювати частину від цілого»: «Я роблю й маю право на своє добро. Одрізніть нас» (І. Нечуй-Левицький). А розрізняти — це значить «бачити або знаходити відмінність між речами й поняттями, дуже близькими своєю природою»: «Не може розрізнити, що говорять: стілько було сміху» (Ганна Барвінок); «Надворі панувала така темінь, що годі було предмети розрізнити» (О. Кобилянська); крім того, дієслово розрізняти<
       З цього випливає, що в наведених на початку фразах треба було написати: «Не може розрізнити літер»; «Не можна було відрізнити небо від землі».
Ви можете поставити посилання на це слово:

матиме такий вигляд: ВІДРІЗНЯТИ , РОЗРІЗНЯТИ , РОЗРІЗНИТИ , ВІДРІЗНИТИ


матиме такий вигляд: Що таке ВІДРІЗНЯТИ , РОЗРІЗНЯТИ , РОЗРІЗНИТИ , ВІДРІЗНИТИ