«Як ми говоримо» Антоненка-Давидовича
ВІДНОШЕННЯ 1 , ВЗАЄМИНИ , СТОСУНОК , ВІДНОСНО 1 , ЩОДО , СТОСОВНО , ВІДНОСНІСТЬ , ОТНОШЕНИЕ 1 , ОТНОСИТЕЛЬНО , СТАВЛЕННЯ 1 , СТАВИТИСЯ 1 , ПРО 1 , З ПРИВОДУ , СТОСУНКИ , ЗВ’ЯЗКИ , У ВСІХ ВІДНОШЕННЯХ , ВО ВСЕХ ОТНОШЕНИЯХ , ВСІМА СТОРОНАМИ
Відношення, взаємини, стосунок, відносно, щодо, стосовно, відносність
       Відповідно до російських слів отношение, относительно часто надуживають словами відношення, відносно, забуваючи про інші, точніші, природніші слова: «Не можна допускати поверхового відношення до такої серйозної справи», — замість — поверхового ставлення або — ще краще — щоб поверхово ставились; «Відносно цього не може бути двох думок», — замість — про це (щодо цього, з приводу цього); «Я з ним у добрих відношеннях», — замість — у добрих стосунках чи взаєминах, зв’язках.
       Ось що засвідчує класика: «Слід би було зав’язати міцніші стосунки з тими людьми, що оце вдались до вас» (Леся Українка); «Щодо панни Анелі, то я — певний, що вона плаче десь по кутках»; «Чутки про землю ожили з весною» (М. Коцюбинський). У цих прикладах бачимо тільки слова стосунки, щодо, про, вживання яких і слід додержуватись.
       У математиці, а також у філософії й логіці слово відношення є єдиний відповідник російському науковому терміну отношение, наприклад: відношення а:b=с:а.
       В українській науковій термінології є ще слово відносність: теорія відносності.
       Замість штучного вислову «у всіх відношеннях» відповідно до російського во всех отношениях, наприклад: «Це мені зручно в усіх відношеннях», — слід користуватись давніми українськими висловами всіма сторонами («Славне було Запоріжжя всіма сторонами». — Збірка пісень П. Лукашевича), з усякогокожного) погляду («Це вигідно нам обом з усякого погляду». — З живих уст), як не глянь, як не подивись, з усіх боків, усебічно, зусебіч, у всіх планах.
       Останнім часом набуває дедалі більшого поширення слово стосовно замість недоладного вислову «по відношенню»: «Стосовно місцевих умов він розробив систему обробітку ґрунту»; «Стосовно цього неподобства вже казали не раз». Проте не слід забувати й відомі слова щодо, про, приклади вживання яких наведено вище.
Ви можете поставити посилання на це слово:

матиме такий вигляд: ВІДНОШЕННЯ 1 , ВЗАЄМИНИ , СТОСУНОК , ВІДНОСНО 1 , ЩОДО , СТОСОВНО , ВІДНОСНІСТЬ , ОТНОШЕНИЕ 1 , ОТНОСИТЕЛЬНО , СТАВЛЕННЯ 1 , СТАВИТИСЯ 1 , ПРО 1 , З ПРИВОДУ , СТОСУНКИ , ЗВ’ЯЗКИ , У ВСІХ ВІДНОШЕННЯХ , ВО ВСЕХ ОТНОШЕНИЯХ , ВСІМА СТОРОНАМИ


матиме такий вигляд: Що таке ВІДНОШЕННЯ 1 , ВЗАЄМИНИ , СТОСУНОК , ВІДНОСНО 1 , ЩОДО , СТОСОВНО , ВІДНОСНІСТЬ , ОТНОШЕНИЕ 1 , ОТНОСИТЕЛЬНО , СТАВЛЕННЯ 1 , СТАВИТИСЯ 1 , ПРО 1 , З ПРИВОДУ , СТОСУНКИ , ЗВ’ЯЗКИ , У ВСІХ ВІДНОШЕННЯХ , ВО ВСЕХ ОТНОШЕНИЯХ , ВСІМА СТОРОНАМИ