Великий тлумачний словник (ВТС) сучасної української мови
музичний
-а, -е.1》 Прикм. до музика 1), 2).
|| Виражений, здійснюваний засобами музики. Музичний образ. Музична школа.
Музична драма — драма в супроводі музики, опера з драматичним сюжетом.
Музична ексцентрика — естрадно-цирковий жанр, трюкове виконання музичних творів на традиційних або спеціальних ексцентричних інструментах.
Музична комедія — комедія, що супроводжується музикою; оперета.
Музична література — а) література про музику; б) сукупність музичних творів (нотні видання); в) навчальний курс, який має на меті ознайомити студентів із зразками музичної творчості різних епох, народів, стилів, жанрів тощо.
Музична освіта — професіональне навчання музичної творчості, виконавству та науці, а також сукупність знань, набутих внаслідок такого навчання.
Музична скринька — механічний музичний інструмент, у якому звуковидобування відбувається внаслідок зчеплення язичків із розташованими у певній послідовності штифтами барабана.
Музична терапія — використання музики з метою нормалізації психічних станів та лікування хвороб нервової та серцево-судинної систем, депресії, функціональних розладів тощо.
Музичний диктант — записування музичного твору на слух; форма навчальної роботи, що сприяє розвитку музичного слуху.
Музичний звук — звук, який має (на відміну від шумового) чітко виражену висоту, що її можна визначити з абсолютною точністю.
Музичний момент — невелика інструментальна п'єса, за характером близька до експромту.
Музичний розмір — кількісна характеристика тактового метра (див. метр2 2); позначає кількість долей певної тривалості, що утворюють такт.
Музичний слух — здатність сприймати, розрізняти і відтворювати висотні, метроритмічні, динамічні та ін. співвідношення звуків.
2》 Здібний до музики, який любить і тонко розуміє музику. Музична людина.
3》 Який нагадує музику, приємний для слуху; мелодійний. Музичний голос.
Ви можете поставити посилання на це слово:

матиме такий вигляд: музичний


матиме такий вигляд: Що таке музичний