Великий тлумачний словник (ВТС) сучасної української мови
дипломатичний
-а, -е.1》 Стос. до дипломатії (у 1 знач. ).
Дипломатична пошта — один з видів зв'язку дипломатичного чи консульського представництва з центральними органами зовнішніх зв'язків держав, яка пересилається звичайно в супроводі дипломатичних кур'єрів в опечатаних валізах (мішках) або сумках і не підлягає митному контролю.
Дипломатичне право — норми міжнародного права, які регламентують порядок дипломатичних зносин між державами та іншими суб'єктами міжнародного права (напр. міжнародними організаціями).
Дипломатичне представництво — постійний орган зовнішніх зносин держави (посольство або місія), які знаходяться на території іншої держави.
Дипломатичний імунітет — сукупність прав і привілеїв, якими користуються іноземні дипломатичні представники в тій державі, де вони акредитовані.
Дипломатичний корпус — а) в широкому розумінні – увесь дипломатичний персонал (із членами сімей) дипломатичних представництв, акредитованих у даній державі; б) у вузькому розумінні – лише глави дипломатичних представництв.
Дипломатичний кур'єр — співробітник відомства закордонних справ, якому доручається перевезення дипломатичної пошти.
Дипломатичний протокол — норми і правила міждержавного спілкування на дипломатичному рівні.
Дипломатичні класи — звання, що їх присвоюють главам дипломатичних представництв за кордоном: надзвичайний і повноважний посол, надзвичайний і повноважний посланник, повірник у справах.
Дипломатичні ранги — особливі звання, присвоювані дипломатичному персоналу. Встановлюються внутрішнім законодавством держав: радник, перший секретар, другий секретар, третій секретар, аташе.
2》 перен. Власт. дипломатові (у 2 знач. ); ухильний, спритний.
Ви можете поставити посилання на це слово:

матиме такий вигляд: дипломатичний


матиме такий вигляд: Що таке дипломатичний