Економічний словник
офіс, що працює за принципом “точно в термін”
 (англ. “just-in-time” office)   американські фірми втрачають значні кошти на оплаті площ, що пустують тривалий час, дорогих офісів. У багатьох випадках у робочий час щонайменше третина (а в окремих категорій службовців до двох третин) площ бувають вільними.
   Площі пустують через відсутність службовців на робочих місцях з багатьох причин, зокрема, відпустки протягом кількох тижнів у році, курси підвищення кваліфікації, тимчасова непрацездатність через хворобу.
   Тільки з трьох причин робочі місця пустують протягом як мінімум 20% річного фонду робочого часу. Крім того, службовці відсутні на роботі під час відряджень. Навіть перебуваючи на службі, вони залишають робочі місця або кабінети на кілька годин за день, щоб взяти участь у нарадах, зробити копії документів, попрацювати в бібліотеці, пообідати чи випити каву. Цим пояснюється неможливість зв’язатися з багатьма з них по телефону. З розвитком засобів передачі даних службовці більше, ніж колись, відсутні на робочих місцях. Якщо домогтися скорочення використовуваної площі офісів до розмірів, що цілком задовольняють потреби фірми в будь-який момент робочого часу, то тим самим буде забезпечена значна економія коштів. Площа офісів коштує в середньому 4 тис. дол. на рік у розрахунку на одну людину з урахуванням оренди приміщень, комунального податку, технічного обслуговування, опалення, освітлення, зберігання й охорони будинку. Крім того, витрати на придбання телефонної апаратури, ПЕОМ (на більшості робочих місць) і конторських меблів становлять щонайменше 5 тис. дол. на людину. Виходячи з цих приблизних розрахунків, економія за рахунок відмови від площ, що пустують, у розмірі 20% може становити 100 тис. дол. при чисельності персоналу 100 чол.
   Можливості досягнення такої економії успішно використані цілим рядом фірм в усьому світі, що впровадили у своїх офісах принцип “точно в термін”. На цих фірмах службовці, що перебувають на робочих місцях велику частину часу, зберігають за собою свої робочі столи. Водночас, службовці, що приходять на службу лише час від часу (так званий “мобільний” персонал), працюють за кожним з виділених для цієї категорії персоналу столів. Усі телефонні повідомлення і кореспонденція, що надходить для них, автоматично переадресовуються на тимчасове робоче місце. Особиста документація і переносний телефонний апарат АТС – це все, чим вони постійно користуються, перебуваючи на службі.
   Однак, перейшовши до роботи за принципом “точно в термін”, деякі фірми дійшли висновку, що мобільному персоналу потрібен не тільки тимчасовий робочий стіл, а й кімнати для нарад, “тихі” кімнати для роботи, що вимагають самоти, і місця для спілкування з колегами. Крім того, їм потрібен допоміжний персонал і технічні засоби. Результати роботи фірм у нових умовах дуже успішні.
   Персонал, як правило, охоче приймає такі зміни, легко пристосовуючись до можливості вільного вибору, де і коли працювати. Однак позбавлення постійного робочого місця може служити причиною емоційних сплесків, і тому мобільному персоналу в цих умовах потрібна увага і такт.
Ви можете поставити посилання на це слово:

матиме такий вигляд: офіс, що працює за принципом “точно в термін”


матиме такий вигляд: Що таке офіс, що працює за принципом “точно в термін”