Економічний словник
національний доход
 (англ. рressing needs)   сукупний показник, який відображає рух національних ресурсів у вигляді товарів і послуг, створених за певний період. Залежно від погляду, який лежить в основі національного доходу, він визначається так: з погляду виробництва товарів і послуг – це національний продукт; з погляду доходів – отриманий дохід; з погляду використання доходів – це національні витрати. Залежно від способу оцінки національного доходу розрізняють чистий і валовий національний дохід, залежно від того, враховується чи не враховується економічна амортизація (яка відповідає витратам на підтримку виробничого потенціалу).
   Національний дохід може обчислюватись як вартість факторів (ураховуючи субсидії, але без непрямих податків) або в ринкових цінах (ураховуючи непрямі податки без субсидій).
   З погляду виробництва валовий національний продукт у ринкових цінах – це поняття, яким вимірюється економічний потенціал країни. З погляду використання – це валові національні витрати у ринкових цінах, які являють собою розподіл національного продукту між споживанням, капіталовкладенням, створенням запасів і експортом. З погляду доходу – чистий національний дохід, виражений у вартості факторів, відповідає сукупності доходів, одержаних господарюючими суб’єктами після відшкодування вартості продуктивного капіталу, який дозволяє визначити виробничий потенціал країни.
Ви можете поставити посилання на це слово:

матиме такий вигляд: національний доход


матиме такий вигляд: Що таке національний доход