Гірничий енциклопедичний словник
класифікація родовищ природних вуглеводнів
классификация месторождений природных углеводородов - classification of natural hydrocarbon fielas - Klassifikation der Lagerstätten von Naturkohlenwasserstoffen – розподіл родовищ природних вуглеводнів у залежності від характеру флюїдів, які знаходяться в продуктивному пласті, і рVT-стану цих флюїдів на нафтові, нафтогазоконденсатні, газоконденсатні, газові і газогідратні. Нафтові родовища можуть існувати при температурах нижче критичної. Розрізняють нафтові родовища з тиском вище тиску насичення (вище точок кипіння), нафтові родовища з тиском, що дорівнює тиску насичення (крива точок кипіння), і нафтові родовища з тиском нижче тиску насичення (нижче точок кипіння) чи так звані двофазні нафтові родовища (нафта і газова шапка). Для усіх нафтових родовищ є характерним процес виділення газу при зниженні тиску і постійній температурі.У ретроградній області має місце оборотне явище. При зниженні тиску і при постійній температурі в ретроградній області спостерігається виділення рідини (конденсація) вуглеводнів. У цій області між критичною точкою і криконденбаром лежить зона існування нафтогазоконденсатних родовищ. У цій же ретроградній області між криконденбаром і крикондентермом лежить зона існування газоконденсатних родовищ.
Нафтогазоконденсатні і газоконденсатні родовища можуть бути як недонасиченими (пластовий тиск вище тиску точок кипіння), насиченими (пластовий тиск дорівнює тиску точок кипіння), так і двофазними (пластовий тиск нижче тиску точок кипіння).
Зона праворуч крикондентерм і нижче лінії точок роси є зоною існування газових родовищ. У цій зоні зниження тиску при постійній температурі не призводить до появи вуглеводневої рідкої фази. Ліворуч точки гідратоутворення знаходиться зона існування газогідратних покладів.
Ви можете поставити посилання на це слово:

матиме такий вигляд: класифікація родовищ природних вуглеводнів


матиме такий вигляд: Що таке класифікація родовищ природних вуглеводнів