Уроки державної мови (з газети «Хрещатик»)
ЗДОРОВЕНЬКІ БУЛИ , ЗДОРОВА БУЛА , ЗДОРОВ БУВ , БУДЬТЕ ЗДОРОВІ , БУВАЙТЕ ЗДОРОВІ
будьте здорові – бувайте здорові
У 11-томному академічному тлумачному словникові української мови (СУМ) зазначено, що будь здоров (здорова), будьте здорові – ввічливе побажання при прощанні. Бувай здоров (здорова) – це також усталена форма прощання з окремою людиною, відповідно бувайте здорові – прощання з кількома особами або з однією, коли звертаються до неї на “ви”. “Засвистали партизани вночі по діброві, Виряджали їх дівчата: – Бувайте здорові!” (Андрій Малишко).
Отже, словосполучення будьте здорові та бувайте здорові можна розглядати як тотожні за значенням. Але між ними все-таки є певна відмінність. Зворот будьте здорові являє собою сталу формулу; вилучення одного з її компонентів руйнує вислів. А в формулах бувай здоров (здоровий, здорова), бувайте здорові, якщо відкинути друге слово, перше може виступати самостійно (бувай, бувайте) з тим самим значенням, що й усе сполучення.
Вислів бувайте здорові та його скорочений варіант уживаються лише при прощанні, а будь (будьте) здоровий, здорова (здорові) – й у інших ситуаціях, зокрема як форма привітання (тільки в останньому випадку узвичаєний інакший порядок слів: здоров був, здорова була, здоровенькі були).
Ви можете поставити посилання на це слово:

матиме такий вигляд: ЗДОРОВЕНЬКІ БУЛИ , ЗДОРОВА БУЛА , ЗДОРОВ БУВ , БУДЬТЕ ЗДОРОВІ , БУВАЙТЕ ЗДОРОВІ


матиме такий вигляд: Що таке ЗДОРОВЕНЬКІ БУЛИ , ЗДОРОВА БУЛА , ЗДОРОВ БУВ , БУДЬТЕ ЗДОРОВІ , БУВАЙТЕ ЗДОРОВІ