Укр. літ. мова на Буковині
обнимати
Обня́ти, обнима́ти.1. Охоплювати, поширюватися (про вплив тощо). Стоваришенє се мусить мати осідок в одній громаді, однак обсяг єго діланя може обнимати кілька сусідних громад (Канюк, 1906, 8).
2. Прийняти, взяти в свої руки.
● Обняти чин - стати до виконання службових обов’язків. Проф[есор] тутешного учительского семинара п. Василь Сімович, який задля слабости пробував цілий рік на відпустці, обняв вже свій чин наново (Б., 1907, 44, 3)
// порівн. пол. objąć służbę - стати до виконання службових обов’язків;
● Обняти уряд - стати на посаду, здобути посаду. Відколи митрополит Морар-Андрієвич обняв свій теперішний уряд, запанував в буковиньскій консисториї і у всіх других церковних урядах і заведеняхрумунізаторский шовінізм (Б., 1895, 5, 1)
// пол. objąć urząd (stanowisko) - стати на посаду.
3. Становити, містити. Другий виділ обнимає всі иньшіуправнені до вибору особи в громадах. Управненими до вибору в сих двох виділах, взглядно в клясі виборчій для робітників, єсть кождий австрийский горожанин, що переступив 24. рік житя (Б., 1895, 46, 1-2); Секретар відчитує статут в повній основі, який обнимає 20 параграфів (Звідомл., 1914, 9); По десять-мінутній перерві приступлено [...] до вибору нового виділу. Тут поставлено 3 майже рівнозвучні листі, з- помежи котрих перейшла майже одноголосно листа, пропонована товаришем Гнідим, що обнимала сих кандидатів до виділу: Т. Драчиньского, Ст. Маланчука, д-ра Григорія, Петра Катеринюка і Н. Копачука (Звідомл., 1914, 38)
// пол. objąć-1) обійняти, обхопити, 2) охопити, поширитися, 3) охопити, вмістити, становити в собі.
Ви можете поставити посилання на це слово:

матиме такий вигляд: обнимати


матиме такий вигляд: Що таке обнимати